arrow O nas
 
 
  • Polish
  • English
Menu główne
O nas
Nowości
Suki
Psy
Seniorzy
The Best of Dagi Dog
Mioty
Szczenięta
Nasi Przyjaciele
Galeria
Kontakt
Linki
In Memoriam
Licznik
Dzisiaj / Today1006
W miesiacu / Month10486
Wszystkie / All3059866
O nas

    Witam serdecznie na stronie mojej hodowli jamników długowłosych.
    Moja przyjaźń ze zwierzętami sięga korzeniami okresu dzieciństwa. Umacniały ją częste wyjazdy na wieś do moich dziadków. Chętnie obserwowałam, jak rodziły się u nich zwierzaki, a potem – jak się rozwijały i dorastały. Z radością pomagałam w ich wychowaniu.
    Najbliższe stały mi się psy. Miałam z nimi dobry kontakt i nawet te najgroźniejsze szybko zaczynały cieszyć się na mój widok.
         Rodzice sądzili, że to tylko chwilowa pasja i życie przestawi mnie na „prawidłowe” tory. Tak się jednak nie stało.
         Przez lata przyjaźniłam się z psami mieszkającymi w okolicy. Na posiadanie czworonoga nie pozwalały mi kwestie zdrowotne mojej rodziny, dlatego musiałam cieszyć się obcowaniem z psiakami jedynie w czasie zabaw na naszym zalesionym osiedlu. W domu też realizowałam swoją pasję, hodując ryby akwariowe i gryzonie. Byłam bardzo szczęśliwa, kiedy gromadka moich pupili w naturalny sposób się powiększała. Później przyszedł czas na założenie własnej rodziny. Trójka dzieci jednak szybko podrosła i wtedy postanowiłam zrealizować swoje marzenia z okresu dzieciństwa.
         Od dawna podziwiałam jamniki długowłose. Zachwyciła mnie ich niekwestionowana uroda, zrównoważony charakter i ogromny temperament. W 2001 roku zakupiłam pierwszego jamnika długowłosego miniaturowego – i od tej pory psy tej rasy bezpowrotnie ukradły część mojego serca.
         W tej chwili w mojej hodowli, oficjalnie zarejestrowanej w sierpniu 2006 roku, znajdują się suczki hodowlane i psy - reproduktory. Ich liczne zalety sprawiają ogromnie dużo radości mnie, mojej rodzinie oraz naszym przyjaciołom, u których mieszka część naszych jamników wiodąc szczęśliwe życie psów rodzinnych.
Od czasu do czasu w hodowli przychodzą na świat szczenięta, dla których znajduję troskliwe i kochające domy.
Sukcesy wystawowe, galerię zdjęć i potomstwo moich psów chciałabym przedstawić na tej właśnie stronie.


                                                                                                                            Dagmara Oraczewska